Horváth-Hollósi Csilla vagyok, mindfulness tanár és coach. 2021 óta kísérem a hozzám fordulókat egyéni vagy csoportos folyamatokban.
Az elmúlt években egyre mélyebben merültem el a tudatos jelenlét világában, és ma már nemcsak az életem része, hanem azon vagyok, hogy másokkal is megismertessem.
Kezdetben a mindfulness számomra egy eszköz volt a pánikrohamok és a túlagyalás kezelésére. Ma már tudom, hogy ennél sokkal több: egy életforma, amely segít stresszt szelídíteni, kapcsolódni magamhoz és másokhoz, elfogadni a jelen pillanatot annak tökéletlenségeivel és kellemetlenségeivel, nehézségeivel együtt.
Ami igazán meggyőzött a mindfulnessben, az az, hogy nem egy újabb „ezoterikus ígéret”, hanem egy olyan eszköz, amelynek hatásait az idegtudomány és a pszichológia is igazolja.
Az 1970-es évek óta :
Több ezer tanulmány foglalkozik azzal, hogyan hat a tudatos jelenlét gyakorlása az agyunkra, a stresszre, a viselkedésünkre és az egészségünkre.
📉 Az egyik legismertebb kutatás a Massachusettsi Egyetem Orvosi Karán zajlott: Jon Kabat-Zinn 8 hetes mindfulness-alapú stresszcsökkentő programja (MBSR) során a résztvevők szignifikáns csökkenést tapasztaltak a szorongás, depresszió és fájdalomérzet terén.
🧠 Egy 2011-es MRI-vizsgálat (Harvard, Sara Lazar kutatócsoportja) pedig kimutatta, hogy már napi 27 perc gyakorlás hatására sűrűsödik az agy szürkeállománya többek közt a memóriáért (hippokampusz) és az önszabályozásért (prefrontális kéreg) felelős területeken.
A mindfulness nem csupán „jóleső jelenlét”, hanem egy olyan gyakorlati eszköz, amely ténylegesen újrahuzalozza az idegrendszert – és ezt nemcsak érezni, hanem mérni is lehet.
A hozzám fordulókat egyéni és csoportos folyamatokban kísérem ezen az úton, miközben én magam is folyamatosan tanulok róla, gyakorlom.
A munkám során különösen fontosnak tartom:
- A hétköznapi mindfulness gyakorlatokat, amelyek segítenek a jelenben maradni még a legnagyobb kihívások közepette is.
- A kreatív coaching eszközöket, amelyek új nézőpontokat nyitnak meg és támogatják az önismereti utat.
- A közösség erejét, mert hiszem, hogy a közösség nemcsak megtart, hanem tükröt is mutathat – ezáltal akár mélyítve egy-egy folyamatot.
Oldalam nem egy nagy közösség vagy csillogó platform – inkább egy csendes hely, ahol rendben van bárhogy is lenni. Ahol lehet kérdezni, keresni, lassítani – vagy épp gyorsítani. Ha úgy érzed, itt az ideje valami másnak, vagy egyszerűen csak szeretnél egy támogató közegben lenni, akkor szeretettel várlak programjaimon!
Azonban ez a ki vagyok én kérdés sosem egyszerű, még akkor sem, ha épp csak magamnak szeretném megfogalmazni.
Mert én vagyok az is, hogy az oviban gyöngyvirág volt a jelem, szeretem a meséket, reggel korán kelek, könnyen zavarba jövök, 41-es a lábam és szeretek az ágyban enni.
De az is, hogy közel tíz éven át harcoltam meg minden reggel a pánikzavarral, az önbizalomhiánnyal amit tökéletesen rejtegettem mások elől – ennek persze meg lett az eredménye, a testem jelzett. Korai petefészek kimerülés, orvosi vizsgálatok tömege.
Nő vagyok, aki tanul megismerni és feltétel nélkül elfogadni, szeretni.
Feleség és barát vagyok.
Testvér, munkatárs, vállalkozó, segítő vagyok.
Keresztanya vagyok 🧚♀️, abból pedig a legjobban elkényeztetős, szeretgetős, fűben fetrengős, arcunkra rajzolós, futkározós fajta.
- Itt is megtalálsz: Mindfulness Szakmai regiszter, Tanári bemutatkozóm
- 2023-as évem nagy projektje: Lassító kártya
- 2024 nagy projektje: Antihatáridő Napló Klub a Slow Budapest csapatával összefogva
- 2025 sem telik el nagy projekt nélkül: Lovas mindfulness tábor nőknek
📝 Érdekelnek ezen felül a „szürke tények” ? Itt tudod megnézni önéletrajzomat 🙂